|

Top 10

The Matrix Resurrections


Directed by: Lana Wachowski

Cinema program "The Matrix Resurrections" in Bielsko-Biała

No showtimes for movie "The Matrix Resurrections" for today
Choose other date from the calendar above.

Movie poster Matrix Zmartwychwstania
Original title: The Matrix Resurrections
Runtime: 140 min.
Production: USA , 2021
Release Date: 22 December 2021
Distribution: Warner

Directed by: Lana Wachowski
Cast: Keanu Reeves, Jonathan Groff, Carrie-Anne Moss

Lana Wachowski, wizjonerka i prekursorska twórczyni, przedstawia Matrix Zmartwychwstania, długo wyczekiwaną czwartą odsłonę przełomowej serii filmów, które zrewolucjonizowały swój gatunek. W nowym obrazie powracają aktorzy z poprzednich części - Keanu Reeves i Carrie-Anne Moss - w rolach słynnych postaci Neo i Trinity. W filmie grają również Yahya Abdul-Mateen II (seria Aquaman), Jessica Henwick (serial Iron Fist, Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy), Jonathan Groff (Hamilton, serial Mindhunter), Neil Patrick Harris (Zaginiona dziewczyna), Priyanka Chopra Jonas (serial Quantico), Christina Ricci (seriale Ucieczka z domu obłąkanych, The Lizzie Borden Chronicles), Telma Hopkins (serial Już nie żyjesz), Eréndira Ibarra (seriale Sense8, Nieposkromiona), Toby Onwumere (serial Imperium), Max Riemelt (Sense8), Brian J. Smith (seriale Sense8, Treadstone) i Jada Pinkett Smith (Świat w ogniu, serial Gotham). Lana Wachowski wyreżyserowała film na podstawie scenariusza, który napisała z Davidem Mitchellem i Aleksandrem Hemonem, posiłkując się postaciami stworzonymi przez brand The Wachowskis. Producentami są Grant Hill, James McTeigue i Lana Wachowski. Roli producentów wykonawczych podjęli się Garrett Grant, Terry Needham, Michael Salven, Jesse Ehrman i Bruce Berman. W ekipie Lany Wachowski znaleźli się m.in. jej współpracownicy z planu Sense8: operatorzy Daniele Massaccesi i John Toll, scenografowie Hugh Bateup i Peter Walpole, montażysta Joseph Jett Sally, projektantka kostiumów Lindsay Pugh, specjalista od efektów wizualnych Dan Glass oraz kompozytorzy Johnny Klimek i Tom Tykwer. Warner Bros. Pictures, we współpracy z Village Roadshow Pictures i Venus Castina Productions, przedstawia film pod tytułem Matrix Zmartwychwstania. Ogólnoświatowym dystrybutorem obrazu będzie Warner Bros. Pictures. W Polsce film zobaczymy od 22 grudnia.Average rate: 6.0
rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0
41 votes. | Rate movie
IMDb© rate: Matrix Zmartwychwstania on IMDb

Movie trailer: The Matrix Resurrections

Your comments

mario 28. January 2022, 14:20

Matrix Rozczarowania.
Taki powinien mieć tytuł.
słabizna!!!

krkowianka 26. January 2022, 6:53

Nie róbcie sobie tego jak lubicie Matrixa.
To nie Zmartwychwstanie, to Slashmatrix.

Kinomaniaczka 13. January 2022, 14:14

Nudny jak flaki z olejem połowa filmu to retrospekcje z pozostałych części, twórcy jadą na sentymencie, niestety efekt jest słaby.
Film przepełniony nudnymi nic nie wnoszącymi do fabuły dialogami i rozmowami.
Sceny walki są koszmarne, głównie w nocy gdzie nic nie widać, ktoś, gdzieś, kogoś, etc.
Z ciekawostek mamy zabawne robociki (no tak, w każdym filmie SF musi być zabawny element, jakaś maskotka, no to tutaj mamy takie robociki) które niestety wypadły żenująco.
Film można obejrzeć w domu, ale do kina szkoda pieniędzy.

Kris 9. January 2022, 17:11

Pomimo szacunku do głównego bohatera którego lubię to ten film jest klapą, nuda tylko gadają, minimum akcji,nic się nie dzieje. Gdyby nie 4dx które nie pozwala zasnąć i cena biletu to opościłbym kino.

Seba 27. December 2021, 20:30

Film strasznie słaby mało akcji dużo gadania

VernonH 25. December 2021, 9:56

Jako fan Matrixa jestem bardzo mile zaskoczony. Raczej traktowałem to jako coś skazanego na porażkę, a tymczasem udało się wykrzesać spójną i ciekawą historię. Widać że pomysł na historię dopracowany. Oczywiście są głupkowate elementy ale to wciąż coś dużo lepszego niż Revelations. Tak na prawdę jakby połączyć Reloaded z elementami Revelations i zrobić Resurections trzecią częścią trylogii to byłoby prawie perfekt. No ale do tego Keanu i Carrie-Ann musieli się postarzeć trochę :)

Add new comment The Matrix Resurrections

Your opinion about the movie:

Repertuar kin na telefonie

Now in cinemas

Cinemas

Premieres

13 May
6 May
29 April

Coming soon

20 May
27 May
» more coming soon

Cinemas


logo Repertuary pl © 2000 - 2022 Repertuary.pl