|

Top 10

  1. Ikar. Legenda Mietka K...
  2. Unplanned
  3. Jojo Rabbit
  4. 1917
  5. Parasite
  6. Mayday
  7. Jumanji: The Next Leve...
  8. Little Women
  9. Psy 3. W imię zasad
  10. Dolittle
KEI

Kamerdyner


Directed by: Filip Bajon

Cinema program "Kamerdyner" in Bielsko-Biała

No showtimes for movie "Kamerdyner" for today
Choose other date from the calendar above.

Movie poster Kamerdyner
Original title: Kamerdyner
Runtime: 150 min.
Production: Polska Category: drama / history
Release Date: 21 September 2018
Distribution: Next Film

Directed by: Filip Bajon
Cast: Sebastian Fabijanski, Marianna Zydek, Janusz Gajos

"Kamerdyner" is a story about the tangled lives of Poles, Kashubians and Germans against the background of turbulent events of the first half of the 20th century, told with epic panache.

Mateusz Krol (Sebastian Fabijański), a Kashubian boy, after the death of his mother, is taken in by the Prussian aristocrat Gerda von Krauss (Anna Radwan). He grows up in the palace. Matthew's matron is the daughter of von Kraussów Marita (Marianna Zydek). Love is born between the young.

The boy's godfather is Kashubian patriot Bazyli Miotke (Janusz Gajos) who during the peace conference in Versailles fights for the place of Kashubia on the map of Poland, and then builds the symbol of its economic success: Gdynia.

The Treaty of Versailles, which gives Poland independence, makes von Krauss lose their assets and influence. All heroes feel that the world they knew soon will change dramatically. Among the Kashubians, Poles and Germans living side by side, reluctance and hatred are growing. World War II breaks out. In Nazi Forests, the Nazis murder the civilian population - the first genocide of this war.
Average rate: 8.0
rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0
39 votes. | Rate movie
IMDb© rate: Kamerdyner on IMDb

Movie trailer: Kamerdyner

Your comments

Teresa 17. February 2019, 20:59

Straszny gniot bez ładu i składu.

wiesława 3. December 2018, 10:49

podobno dobry film, dlaczego wyświetlany tylko w dwóch kinach i to w niechodliwych kinowo godzinach?
wie

MKL 18. November 2018, 15:11

To ja chyba byłam na zupełnie innym filmie niż większość wypowiadających się. Dla mnie "Kamerdyner" jest niespójny, nielogiczny a dialogi między rzekomo szaleńczo zakochanymi są śmiechu warte. Postaci są zupełnie płaskie, nie można żadnej z nich ani polubić ani "znielubić", ewolucji uczuć między nimi za cholerę nie widać... To jakaś masakra filmograficzna. Szkoda czasu. Szkoda talentu Gajosa dla takiego gniota.

wróżek 9. November 2018, 15:05

Bardzo pięknie nakręcony film, z doskonałą muzyką i wspaniałymi rolami Anny Radwan, Adama Woronowicza i Janusza Gajosa. Trochę gorzej wypadł wątek miłosny, ale to i tak warte polecenia kino.

Ela 7. November 2018, 19:21

Wspaniale opowiedziany kawał historii,doskonała gra aktorów,polecam film ludziom myślącym i wrażliwym.Osobnikom z jedną szarą komórką odradzam,dla Was będzie za długi,za nudny i nie zrozumiały.

Agnes i Frank 5. November 2018, 18:24

Bardzo dobry film. Ciekawy. Dobra akcja. Ładne krajobrazy. Dobrze opowiedziana historia. Film bardzo dobrze się ogląda.

goga 2. November 2018, 18:58

Podobał mi się i chociaż jest długi, to spójny. Rewelacyjny Gajos.

maciek 20. October 2018, 19:02

super, po prostu przenosi w inny świat i trzyma. kilka scen rzeczywiście mogłoby się dziać szybciej, ale jest ok. No i gra aktorska.. Chociaż Fabijanski kładzie większość swoich kwestii. Jego recytacja Rilkego, żenada :-(

pati 17. October 2018, 19:51

najlepiej film opisał Ceksik i tyle .

polcia 16. October 2018, 8:36

Rzetelnie zrobiony film o trudnej historii naszego kraju z pięknymi plenerami i doskonałą scenografią.Jedyne,co mnie irytowało to monotonna gra p.Fabijańskiego-twarz bez ekspresji bez względu na bieg wypadków.

Joanna 11. October 2018, 21:54

I słusznie Kamerdyner jest na pierwszym miejscu "naszych hitów". Pięknie zrobiony, bardzo plastyczny film. Kler można oglądnąć bez szkody w telewizji, na komputerze. Na Kamerdynera trzeba iść do kina. Warto. Woronowicz słusznie dostał nagrodę za rolę PIERWSZOPLANOWĄ, choć grał potencjalnie drugoplanową. Wyrazisty, z krwi i kości, świetne aktorstwo! Już dawno nie oglądałam tak dobrego polskiego filmu, gdzie nie tylko aktorzy, ale i wnętrza, krajobraz, pory roku grają w filmie jako równorzędni aktorzy. Polecam pójść do kina na Kamerdynera. Koniecznie!

ceksik 10. October 2018, 20:58

Uważam że ten film przerósł reżysera. Powodów może być kilka: po prostu nie zapanował nad materiałem lub sponsorzy którzy są wyświetlani na początku i na końcu postawili przy nim oficera politycznego który mówił co ma być w filmie. Dlaczego tak mówię? Ten film to zlepek niepasujących do siebie scen. Wygląda to tak jakby ktoś (patrz na listę sponsorów) wyciągnął coś z Wikipedii a scenarzysta to nieudolnie posklejał. To jest dobry materiał na film tylko trzeba z niego wyciąć 40%, przemontować i będzie się nadawał do oglądania. W tej wersji jakiej jest wyświetlany nie polecam. Teraz wygląda jakby cała ekipa była wynagradzana od długości a nie od jakości.

Bozena 10. October 2018, 20:36

Bardzo dobry film, ogladalam z wielka atencja. Wspaniala gra aktorow.

Via 7. October 2018, 18:48

Piękny film! Bije na głowę ,,Kler,,! Wspaniałe, wyśmienite aktorstwo, muzyka, scenografia. Uczta dla oczu!

Roman Kinoman 7. October 2018, 16:19

Wciska w fotel. 2 i pół godziny mija w oka mgnieniu; żal z kina wychodzić. Mało teraz takich pięknych filmów.

XYX 6. October 2018, 11:27

Ty, "omyk", ty to chyba w ogóle niewiele widziałeś. No, może poza Kiepskimi. Nie ma się co afiszować ze swoim brakiem wyrobienia! Trzeba było od razu iść do cyrku!

Alicja 5. October 2018, 11:17

Bardzo dobry film. Bardzo dobra gra aktorów.Więcej takich filmów, nieprzesadzonych w żadną stronę.Godny polecenia.

eliza 4. October 2018, 17:44

To film nie dla starych. Serce boli. Ten film powinni zobaczyć młodzi, ale tak ze zrozumieniem.Myslę, że niewielu zna historię tych terenów na tle cierpienia całej Polski.

Szczery 4. October 2018, 11:26

Zdecydowanie lepszy niż Kler. Ciekawa historia Kaszubów o rozdarciu między Polską i Niemcami. Polacy mieli swoje za uszami, ale Niemcy już przegięli sprawę na maxa. Dobry film.

omyk 1. October 2018, 20:01

Ja nie jestem bardzo wybredny, ale takiego gniota bardzo dawno nie widziałem.
Film nie ma żadnej spójnej fabuły. Rozmemłane, bez pomysłu.Mimo udziału aktorów z górnej półki artystycznej reżyser nie sprostał zadaniu. Wytrzymaliśmy z żoną prawie godzinę i postanowiliśmy resztę wieczoru spędzić w innym miejscu niż kino.
Nie polecam. Szkoda czasu i pieniędzy.

Previous 1

Add new comment Kamerdyner

Your opinion about the movie:

Repertuar kin na telefonie

Now in cinemas

Cinemas

Premieres

14 February
7 February
31 January

Coming soon

21 February
28 February
1 March
6 March
» more coming soon

Cinemas


logo Repertuary pl © 2000 - 2020 Repertuary.pl