|

Top 10

KEI

Od 12 marca do odwołania wszystkie kina zamknięte !

Decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego wszystkie placówki kulturalne w Polsce: muzea, teatry oraz kina zostały zamknięte do odwołania !

Gdy tylko będzie znana data ponownego otwarcia kin, niezwłocznie ją podamy.

Wyświetlany poniżej repertuar jest nieaktualny !
Wyświetlamy go jedynie aby wyszukiwarki internetowe nie uznały strony za nieaktywną.

Cinema program "Handlarz Cudów" in Bielsko-Biała

No showtimes for movie "Handlarz Cudów" for today
Choose other date from the calendar above.


Runtime: 106 min.
Production: Polska, Szwecja , 2009
Release Date: 30 April 2010
Distribution: Epelpol

Directed by: Jarosław Szoda, Bolesław Pawica
Cast: Sofia Mietielica, Borys Szyc, Joanna Szczepkowska

"Byłem ścierwem, ludzkim śmieciem, (...) ale stał się cud. Najświętsza Panienka z Lourdes mnie ocaliła" - tak Stefan (Borys Szyc) zaczyna niemal każde spotkanie w szpitalach i domach pomocy społecznej. Potem zbiera pieniądze na pielgrzymkę. Z banknotami dostaje kartki, na których ludzie wypisują intencje. Nie, nie jest oszustem. On chce jechać do sanktuarium do Francji i prosić o całkowite wyleczenie z nałogu alkoholowego. Tylko, czy uniesie taką podróż? W jednym z ośrodków przebywają dagestańskie dzieci: 12-letnia Urika (Sofia Mietielica) i jej młodszy brat (Roman Golczuk). Nie mają matki, chcą przedostać się do Francji, bo tam mieszka ich ojciec. Ich opiekun został deportowany, więc w Polsce zostały same. Kiedy słyszą, że Stefan jedzie do Francji ukrywają się w jego samochodzie. Liczą, że przewiezie je nielegalnie przez granicę. To opowieść o podróży, która odmienia bohaterów. Co wyniknie ze spotkania tej trójki? Czego każde z nich nauczy się o sobie i o świecie? Udajmy się w tę filmową podróż przez pół Europy. Może i nas odmieni.

tekst: filmpolskiAverage rate: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
1223 votes. | Rate movie

Movie trailer: Handlarz Cudów

Your comments

Gosia 5. May 2010, 22:24

Temat filmu ciekawy. Gra aktorska bardzo dobra (świetna rola Szyca). Tyle dobrego. Co złe? "Zepsuty" pomysł - przerysowane postacie - za dużo rzeczy pokazanych wprost. "Kolega" ze szpitala mógłby mieć napisane SZATAN na czole. Ogólnie długi, nudny wręcz przynudzający obraz (a szkoda). Kolejny polski film bez jakiegokolwiek pomysłu na przekazanie tematu. Trailer sugeruje kino drogi, może trochę dynamiki w filmie. Ostrzegam - muzyki jest tyle co w trailerze (jakaś niecała minuta filmu) a tak to dłużyzna i jeszcze raz dłużyzna. Już Różyczka wydaje się być o wiele bardziej godna polecenia, jeżeli ktoś chce się wybrać na coś krajowej produkcji do kina. Odradzam.

Add new comment Handlarz Cudów

Your opinion about the movie:

Repertuar kin na telefonie

Now in cinemas

Cinemas

Premieres

27 March
20 March
13 March

Coming soon

3 April
17 April
» more coming soon

Cinemas


logo Repertuary pl © 2000 - 2020 Repertuary.pl