|

Top 10

KEI

Od soboty 20 marca do 28 maja kina są zamknięte

W związku z pandemią COVID-19, rząd zdecydował o ponownym zamknięciu wszystkich kin.

Planowane ponowne otwarcie kin od 29 maja..

Hannah: Buddhism's Untold Journey


Directed by: Marta Gyorgy-Kessler, Adam Penny

Cinema program "Hannah: Buddhism's Untold Journey" in Bielsko-Biała

No showtimes for movie "Hannah: Buddhism's Untold Journey" for today
Choose other date from the calendar above.

Movie poster Hannah. Nieznana historia Buddyzmu
Original title: Hannah: Buddhism's Untold Journey
Runtime: 90 min.
Production: Wlk. Brytania/Hiszpania/Nepal/Indie/Węgry/Hong Kong/Niemcy/Dania , 2014
Category: documentary / biography / history
Release Date: 28 October 2016
Distribution: Alter Ego Pictures

Directed by: Marta Gyorgy-Kessler, Adam Penny
Cast: Esther Fallon, Susannah Harker, Villads Vestergaard

Hannah. Unknown history of Buddhism is an unusual and adventurous journey film, the heroine is Hannah Nydahl - thanks to her Tibetan Buddhism became known in the West.

The heart of the story is a beautiful love story that begins in the hippie era, in Copenhagen, in the 60s the twentieth century. And leads to Kathmandu, where Hannah and her husband Ole became the first disciples of His Holiness the Karmapa coming from the West.
King of Yogis and the first consciously reincarnated Lama of Tibet forever changed their lives. At his request, the young Danes began to carry the wisdom teachings and Buddhist methods for the West. For more than three decades traveling the world, meeting with people from different
countries and backgrounds. Their road led by the restless, constantly changing world, from Europe to North America - viewed the collapse of communism in Eastern Europe and Russia, in South America, they were kidnapped by guerrillas.

The document shows that the Buddhist ideal of freedom in all its forms is now more important than ever, and that not everything that Tibet should be regarded as sacred.
Average rate: 7.0
rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0
46 votes. | Rate movie
IMDb© rate: Hannah. Nieznana historia Buddyzmu on IMDb

Movie trailer: Hannah: Buddhism's Untold Journey

Your comments

paweł 28. September 2017, 16:39

Trochę przesłodzony, a tytuł chyba przesadzony. Ole i Hanah byli jednymi z pierwszych zachodnich uczniów XVI Karmapy. Przykładem jest angielska mniszka Freda Bedi, która została uczennicą Karmapy w 1961 r.(Ole i Hanah poznali XVI Karmapę dopiero 1968r.). Freda Bedi pełniła bardzo ważną rolę wspierając aktywność XVI Karmapy. W czasach, kiedy Ole i Hanah stawiali pierwsze kroki w dharmie, XVI Karmapa wysyłał( i nie tylko on) tybetańskich lamów w celu zakładania ośrodków dharmy na zachodzie. Ole miał jedynie zorganizować ośrodki dharmy w Danii. W 1977 roku Karmapa powiedział Ole(na podstawie wyjaśnień Namse Rinpocze, który był świadkiem tego wydarzenia): "Nie jesteś Lamą. Poznałeś wielu Lamów, ale nie jesteś jednym z nich. Co możesz zrobić, to opowiadać innym o Dharmie, ale nie możesz działać jak Lama". Hanah, osobiście uważam ją za wspaniałą kobietę, ale nie odegrała aż tak wielkiego wpływu na rozwój dharmy na Zachodzie. Trochę tłumaczyła teksty dharmy i pomagała organizować podróże lamów Karma Kagju, czasem występowała w roli tłumacza. Nie umniejszając jej zasług, ale pisanie, że to dzięki niej zachód poznał buddyzm jest mocno przesadzone. Być może jest to nieco prawdziwe w przypadku szkoły Karma Kagju. Buddyzm na Zachodzie znany jest od conajmniej stu lat. W mojej opinii film jest tendencyjny, jednostronny i wprowadzający w błąd, szczególnie widza, który nie jest zorientowany w rozwoju buddyzmu na Zachodzie.

Tadeusz 7. November 2016, 13:39

Film jest bardzo ważnym i istotnym dokumentem. Dokument zakłada subiektywne podejście, ważne że pokazuje własnie historie wydarzeń które dla nas są kompletnie nieznane, albo znane "inaczej". Byłbym ostrożny w pisaniu pojawiających się tutaj informacji dotyczącym życia prywatnego bohaterów filmu. Może mamy taka naturę, żeby być w czyjejś sypalni, ale czy naprawde tam byliśmy? :)
Film jest świetny pod wieloma względami, dlatego ilość nagród nie dziwi.
Mam nadzieję, że będzie możliwe obejrzenie go nie tylko w pokazie przedpremierowym. Super, że ośrodek buddyjski coś robi na mieście.

moli 7. November 2016, 11:49

Andy 2,bardzo jestem ciekawa na jakiej podstawie wysnułeś z założenia błędny wniosek o "wzmożonej katolicko Moli" :) no nic dzięki Twojej opinii na mój temat przy najmniej się pośmiałam :) Andy 2 moja opinia na temat filmu powstała po jego oglądnięciu w kinie i jeżeli film przedstawia piękną historię kobiety to chciałabym , żeby ta historia pokazała całość tej historii i miłości , nie pomijając niewygodnych faktów z jej życia. Może masz rację, że pasowały jej liczne kontakty jej męża z innymi kobietami i życie w trójkącie ale w takim razie dlaczego zostało to pominięte w filmie? Jeżeli dla nich to nic złego , to nie mają nic do ukrycia czyż nie tak? moim zdaniem pominięcie niewygodnych faktów było celowe, zamierzone bo wtedy ta historia dla wielu osób nie była by już taka piękna. Bez względu na wyznanie i poglądy religijne.

taka prawda 5. November 2016, 13:15

Henryk 29 - ludzi nie trzeba odciągać od Kościoła, Kościół sam ich odpycha, stawiając mury nienawiści i nietolerancji

lama 4. November 2016, 18:05

Film bardzo subiektywny, nie polecam, strata czasu i pieniędzy, no chyba że jest się fanem lamy Olego. Można latać z kamerą za kimś parę lat , potem zmontować i proponuję zostawić to najlepie w szufladzie, a nie przyciągać tytułem widzów, że to niby nieznana historia buddyzmu.

Stylo 3. November 2016, 9:27

Ciekawe, gdzie zniknela wpisana przeze mnie opinia? To dodam jeszcze do tej poprzedniej, że nie rozumiem uzasadnienia dla przyznanych nagród. Podstawowym walorem dokumentu jest to, że widzi coś więcej niż jedną narrację. Potencjał tego materiału jest ogromny - i wątków wymagających pogłębienia bardzo dużo. Ale tu z jakiegoś powodu pojawił się lukier. Trochę go za dużo. Pomijam zwykłą nieszczerość, o której wspomniał ktoś wyżej.

Andy 2. November 2016, 22:56

Teorie o odciąganiu młodzieży od katolicyzmu, którą wysnuł wyżej Henryk są bardziej niż groteskowe...:) Nie wiadomo, śmiać się czy płakać.
Zarzuty o życiu w trójkacie, jakie wysnuła wyżej Moli też są zabawne: wolność człowieka jest wolnoscią wyboru drogi życiowej, a taka sytuacja była aprobowana zarówno przez Hannah jak i przez Olego. To była ich sprawa, no ale rozumiem, że wzmożona katolicko Moli musi to wytknąć.
Jeszcze jedno: buddyści to spokojni ludzie, nie sieją nienawiści, nie szukają zwady. To tylko tyle i aż tyle, w naszym doskonałym, w 80 procentach katolickim społeczeństwie.

pysie24 1. November 2016, 19:55

nie polecam, bardzo słaby dokument

Znawca 1. November 2016, 8:01

Wspaniały film.

Marzena 1. November 2016, 6:55

Debiut reżyserski ... jaki wspaniały. Historia opowiedziana pasą i zaangażowaniem, szczera, osobista i zarazem tak edukująca. Poryczałam się oczywiście na końcu.

moli 31. October 2016, 7:54

No cóż film jest historią o miłości pomiędzy dwójką ludzi i ich niezłomną walką przeszczepienia buddyzmu na zachodzie. Wszystko super, tylko dlaczego ta miłość jest trochę zakłamana, może się mylę ale z tego co poczytałam to Ole kochał wiele kobiet, w czasie małżeństwa z Hannah sypiał notorycznie ze swoimi uczennicami a z jedna z nich żyli w trójkącie przez kilka lat na zasadzie "otwartego związku" , tego już w filmie nie było a może warto pokazać i te inne strony tak ponoć "pięknego związku". Co do buddyzmu to zawsze myślałam , że ten odłam tybetański jest taki uduchowiony , pokojowy, piękny a tu cóż okazuje się , że jednak wszędzie rządzi polityka i wystarczyło wejście komunistycznych Chin do Tybetu, żeby powstał rozłam wśród mnichów i walka o władzę!
Film wart oglądnięcia ale tak naprawdę to historia o życiu kobiety Hannah , z pominiętymi niewygodnymi faktami z jej życia - szkoda bo wtedy ta historia nabrałaby smaczku no i prawdy jakiej oczekuje się od buddystów.

Inga 29. October 2016, 14:29

Wyszłam wzruszona do głębi choć jestem wierzącą katoliczką. Uniwersalne wartości niejedno mają inię. Polecam.

Henryk 29. October 2016, 9:07

Idea tego filmu: róbcie wszystko aby odciągnąć ludzi młodych od kościoła ,od chrześcijaństwa, bo,...bo patrzcie jaki buddyzm jest piękny!!!.

Paulina 26. October 2016, 19:24

Przepiękny Film o niezwykłej kobiecie!

karolina 24. October 2016, 16:18

super film

karolina 18. October 2016, 15:53

warto zobaczyć, nie zwykłahistoria nie zwykłej kobiety

Add new comment Hannah: Buddhism's Untold Journey

Your opinion about the movie:

Repertuar kin na telefonie

Now in cinemas

Cinemas

Premieres

7 May

Coming soon

14 May
28 May
» more coming soon

Cinemas


logo Repertuary pl © 2000 - 2021 Repertuary.pl