|

Wasze hity

  1. Na rauszu
KEI

Kina są znów otwarte !

Po przerwie związanej z pandemią kina były zamknięte od 20 marca do 21 maja 2021. Od 21 maja niemal wszystkie kina studyjne oraz sieć Helios są znów otwarte. Sieci Cinema City oraz Multikino otworzyły swoje kina 28 Maja.

Notorious


Reżyseria: George Tillman Jr.

Repertuar filmu "Notorious" w Bielsku-Białej

Brak repertuaru dla filmu "Notorious" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Notorious

Czas trwania: 123 min.
Produkcja: USA , 2009
Premiera: 23 października 2009
Dystrybutor filmu: Imperial Cinepix

Reżyseria: George Tillman Jr.
Obsada: Angela Bassett, Derek Luke, Jamal Woolard

Film opowiada o karierze Christophera „The Notorious BIG” Wallace’a – człowieka, który zaczynał w nowojorskim podziemiu, a stał się legendą hip-hopu. Jedenaście lat po jego śmierci fani wreszcie mogą obejrzeć produkcję o niebywale uzdolnionym, ambitnym człowieku, który pozostawił po sobie pełne genialnych rymów nagrania o życiu na ulicy. Do dziś pozostaje idolem milionów ludzi, którym pokazał że należy dążyć do realizacji celów, bo „tylko niebo jest limitem”.
W młodego Biggie’ego wcielił się syn rapera – Christopher Jordan Wallace, a dorosłego Notoriusa zagrał brooklyński raper, Jamal Woolard. Poznajemy małego Chrisa jako prymusa w szkole katolickiej; jego matka (Angela Bassett) robi wszystko, by syn nie trafił na ulicę. Niestety, chłopak zaczyna handlować narkotykami. Jego życie się zmienia, gdy Jan (Julia Pace Mitchell) zachodzi w ciążę i parze rodzi się córka. Wallace postanawia zapewnić rodzinie wszystko co najlepsze – nawet jeśli będzie musiał działać niezgodnie z prawem. Jedno wydarzenie zupełnie odmieniło los Biggie’ego – taśma z jego freestyle’em trafiła w ręce DJ’a B.I.G Daddy Kane’a – Mistera Cee (Edwin Freeman), a potem usłyszał ją Sean „Puffy” Combs (Derek Luke). Niemal z dnia na dzień Biggie stał się gwiazdą.
Wallace szybko się przekonał, że „większa kasa, to większe kłopoty”. Jego menadżerowie, Wayne Barrow (C. Malik Whitfield) i Mark Pitts (Kevin Phillip), robili wszystko co w ich mocy, żeby chłopakowi nie odbiło, ale nie było łatwo – Biggie nagrywał, a do tego był ojcem i ożenił się z koleżanką z wytwórni Bad Boy – Faith Evans (Antonique Smith). Sytuację skomplikowały przyjaźń z raperką ze składu Junior M.A.F.IA – Kimberly „Lil’ Kim”Jones (Naturi Naughton) i narastający konflikt z Tupaciem Shakurem(Anthony Mackie) – raperem z Zachodniego Wybrzeża.
Jego kariera rozwijała się w błyskawicznym tempie, a muzyka trafiła do milionów ludzi, ale życie napisało tragiczny scenariusz…Średnia ocena: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
Oceniono 1300 razy. | Oceń film

Trailer filmu: Notorious

Wasze opinie

Dodaj nowy komentarz Notorious

Twoja opinia o filmie:

Repertuar kin na telefonie

Teraz w kinach

Repertuar Kin

Premiery

17 września
10 września
3 września
1 września

Zapowiedzi

24 września
» więcej zapowiedzi

Repertuar Kin