|

Wasze hity

KEI

Wszystkie kina zamknięte !

W związku z sytuacją pandemiczną, wszystkie kina zostały zamknięte. Część z nich działa jedynie online, udostępniając filmy w modelu VOD. Pomóż kinom przetrwać ten ciężki dla nich czas !

Gdy tylko będzie znana data ponownego otwarcia kin, niezwłocznie ją podamy.

Legenda


Reżyseria: Mariusz Pujszo

Repertuar filmu "Legenda" w Bielsku-Białej

Brak repertuaru dla filmu "Legenda" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Legenda

Czas trwania: 90 min.
Produkcja: Polska , 2005
Premiera: 4 listopada 2005
Dystrybutor filmu: SPI

Reżyseria: Mariusz Pujszo
Obsada: Agata Dratwa, Roksana Krzemińska, Joanna Liszowska, Magdalena Modra

Legenda to historia opowiadająca losy grupy sześciu młodych dziewczyn, które postanawiają spędzić wieczór panieński jednej z nich w średniowiecznym zamku, na odludziu w Sudetach. Wybierają to akurat miejsce, ponieważ chcą by ów szczególny wieczór pozostał im wszystkim na długo w pamięci. Jak się wkrótce same przekonają ich prośby zostaną niestety wysłuchane.
Okaże się bowiem, że opowieść o krwawej legendzie związanej z historią zamku, którą ku uciesze dziewczyn spragnionych sensacji chętnie opowie lekko zdziwaczały dozorca zamku, nie jest jak sądzą dziewczyny wydumaną bajką, a faktycznym opisem wydarzeń, jakie rozegrały się w tych średniowiecznych murach setki lat temu, a których konsekwencje... trwają do dzisiaj.
Ta noc okaże się dla nich nie tylko czasem beztroskiej zabawy, ale również konfrontacją z niewidzialną siłą jaka drzemie w słowach legendy. Będzie ona dla nich szczególna z wielu powodów, ale głównie dlatego, że dziewczyny będą musiały sprostać mocom, których istnienia nigdy nie były świadome...Średnia ocena: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
Oceniono 1389 razy. | Oceń film

Wasze opinie

mradziwill 17. listopada 2005, 18:05

Mariusz Pujszo.....the best
Czy Ktos widzial wczesniejsze filmy tego rezysera?Ten film nie odbiega niczym od tamtych.Zalosny.Do licha, facet sie uwzial,zeby robic cos co w Jego mniemaniu jest kinem.Ktos mu daje na to jednak pieniadze,a wiec komus sie to podoba.Szanuje.Tylko komu...?Mnie takie kino przeraza.Ten film to zenada na maksa.

kika 16. listopada 2005, 18:25

O Boże...
Co za opis, ten film musi być masakrycznie denny!

Fan 16. listopada 2005, 11:31

Ten film jest przerażający (w złym znaczeniu tego słowa)
Od dawna wiadomo, że horror to gatunek w którym przodują Amerykanie i Brytyjczycy, no i ostatnimi laty także Japończycy i niekiedy Francuzi. Co do Polaków, no cóż, wstyd mi za polskie "horrory", a ten nie jest wyjątkiem. Żałosne...

republika 9. listopada 2005, 23:50

legendarna porażka
hmmm... wróciłam właśnie z seansu z udziałem reżysera i aktorów. na ich miejscu wymknęłabym się z sali kinowej przed zakończeniem filmu aby uniknąć konfrontacji z widzami... publika reagowała na "najstraszniejsze" sceny wyłącznie śmiechem i ogólnie nastroje były bardziej adekwatne do komedii. aktorzy zasłużyli na nagrodę Pinokia, za najbardziej drewnianą grę. ogólnie rzecz ujmując - to nawet nie było to śmieszne, to było żenujące. cóż, w końcu to polski horror!

@rkham 7. listopada 2005, 21:04

POLSKI HORROR???
To musi być Horor do sześcianu...
Na samą myśl umieram z przerażenia...

Dodaj nowy komentarz Legenda

Twoja opinia o filmie:

Repertuar kin na telefonie

Teraz w kinach

Repertuar Kin

Premiery

Zapowiedzi

Repertuar Kin